V nedeljo, 19. 3. 2023 smo se, letos prvič, preko programa Ekošola aktivno udeležili celjskega sejma Altermed & Green Vita. Sejma sta se udeležila dva učenca in dve učiteljici, mentorici programa Ekošola. Na sejmu smo se predstavili z našimi zelišči s šolskega vrtička, katere smo likovno poustvarili in prikazali na panoju. Obiskovalcem smo ponudili naš zeliščni čaj, sok iz melisinega sirupa ter našo trajnostno jogurtovo zlevanko. Mimoidoči so si vse z veseljem postregli in spraševali po naši šoli. Ludvik in Lea sta jo lepo in samozavestno predstavljala. Neizmerno smo uživali in definitivno se bomo sejma ponovno udeležili.

2023. március 19-én, vasárnap aktívan részt vettünk a celjei Altermed & Green Vita vásáron, az Ökoiskola program keretében. A vásáron iskolánk két tanulója és két tanára, az Ökoiskola program mentorai vettek részt. Bemutattuk az iskolakertből származó gyógynövényeinket, melyeket művészileg újraalkottunk és óriásplakátra tettünk ki. A látogatóknak gyógyteákat, citromfű szirupot és fenntartható joghurtos zlevankat kínáltunk. A látogatók szívesen vettek a finomságokból és érdeklődtek iskolankról. Ludvik és Lea szépen és magabiztosan képviselték iskolánkat. Nagyon jól éreztük magunkat, és biztosan újra részt veszünk majd a vásáron.